projektor_(1)
20.8.2014
Kategorie: Inzerce

Jak zacházet s projektorem? Rady a tipy pro vás!

Rozhodli jste se pro koupi projektoru a proměnili jste tak svůj obývací pokoj, ložnici nebo pracovnu v domácí kino? Pak nám zajisté dáte za pravdu, že investice nutné pro pořízení tohoto vysoce moderního přístroje rozhodně nepatří mezi zanedbatelné. Z tohoto důvodu je nutno jak o samotný projektor, tak o jeho lampu důkladně pečovat. Jak na to, vám prozradíme na následujících řádcích.

projektor_(1)

Vhodné umístění je základ

Projektor je nutno instalovat na místo s volným průchodem vzduchu. Vyvarujte se umístění projektoru k hořlavým materiálům nebo plastům. Projektor se během provozu zahřívá a na nepříliš odolných materiálech by mohl napáchat značné škody.  Informace týkající se ideální vzdálenosti od promítacího plátna bývají zpravidla součástí manuálu.

Pozor na prach a nečistoty

Čas od času je vhodné projektor i jeho lampu očistit jemným hadříkem, který je možno navlhčit ve vodě nebo pro tyto účely využít speciálních roztoků, jež jsou k čištění projektoru a jeho součástí primárně určené. Vyvarujte se čištění projektoru za pomocí chemických látek, tímto postupem byste totiž nadělali více škody, nežli užitku.

Otřesy a výpadky elektřiny

Na životnost projektoru, potažmo lampy, mají značný vliv také otřesy. Vyvarujte se proto nejrůznějších nárazů do projektoru, které by mohly vést nejen k rozbití lampy, ale i nevratnému poškození celého zařízení. Stejné nebezpečí platí také pro oblasti s častými výpadky elektrického proudu.

Co když přijde porucha?

Pokud pozorujete, že obraz už není tolik kvalitní jako po zakoupení projektoru, pak to může být zapříčiněno několika důvody. Buďto je nutno projektor zbavit prachu a dalších nečistot, nebo je potřeba vyměnit lampu, případně se jedná o nepříjemnou závadu v samotném srdci projektoru. Čištění monitoru i výměnu lampy zvládne takřka každý, poslední zmíněná možnost však již vyžaduje návštěvu servisu.

Pokud jste majiteli MacBooku Air, tak budete potřebovat dokoupit redukce pro propojení s projektorem.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (1 vote cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Jak zacházet s projektorem? Rady a tipy pro vás!, 10.0 out of 10 based on 1 rating