apple-tv-overview-hero-2013

Přednosti a nevýhody Apple TV

Chytré telefony a další zařízení pod označením „i“ pozvolna dobývají i zbytek segmentů v elektronických potřebách každodeního života. Tentokrát se na scéně objevuje Apple TV, která dokáže naprosto perfektním způsobem přenášet zvuk i obraz z iPadu nebo iPhonu. Pojďme se v následujícím článku podívat na přednosti a nedostatky této moderně vzhlížející krabičky k televizoru.

Společnost Apple na konci roku 2013 otevřela svou první videopůjčovnu filmů a společně s tím se na scéně objevila i malá černá plastová krabička. Ta hravě zvládne přístup k obsahovým službám od společnosti Apple a posktuje osekaný přístup k službám sociální sítě Youtube. Hlavní předností je přístup k půjčovaným filmům od Apple, ovšem to by se nesmělo zapomenout na Českou republiku.

step1-appletv-hero

Českou lokalizaci nehledejte

Ať už zní tento nápad jakkoliv dobře, tak český zákazník naráží na jazykovou bariéru v podobě nabídky filmu v anglickém znění. Jen pár vybraných bijáků má k dispozici anglické titulky. Hledání titulků vydá na dalších pár desítek minut. V případě, že vám angličtina nedělá větší problémy, je zde zádrhel ve vysoké cenně půjčovného. Nové filmy se zde půjčují za neuvěřitelných 100 až 125 Kč. Žádné množstevní slevy, starší tituly za 75 Kč. To je oproti konkurenci 100% marže. Filmy se na přístroj nedají koupit, jelikož není vybaven úložným prostorem.

Apple TV spíše s funkcí AirPlay

Apple TV se dá tedy využít spíše jako přenašeč filmů, obrázků nebo hudby po propojení s počítačem iTunes. Rovněž je příjemná rozrůstající se nabídka her s funkcí AirPlay po propojení s Ipod Touch, iPhone nebo iPad. AirPlay funguje jako zprostředkovatel bezdrátového přenosu obrazu na TV. Velkou výhodou je kompatabilita s českými aplikacemi, můžete si tak na obrazovce spustit iVysílání České televize a další jí podobné.

ZDROJ: store.apple.com

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0 (from 0 votes)