hero_1

Magic Trackpad – magický pomocník

Je to už nějaký ten pátek, kdy společnost Apple Inc. uvedla na trh příslušenství jménem Magic Trackpad. Od léta roku 2010 nám vývojáři této společnosti dali možnost prohloubit dovednosti našich chytrých Macbooků. Podívejme se spolu na to, co tato šikovná věc dokáže.

Otočíte-li si trackpad z profilu, všimnete si, že je svým tvarem a stylem téměř totožný jako Apple Wireless Keyboard, ovšem žádné klávesy k nalezení nejsou. Jediným tlačítkem je to spouštěcí, umístěné na stejném místě jako v již zmiňované bezdrátové klávesnici. Jak název napovídá, jedná se to dotykovou tabuli, podobnou jako jsou touchpady na tradičních notebookách – jen jde o nezabudovanou tabuli. Celý je vyroben z hliníku a ze skla. Velikostně je asi o 80% větší než touchpad v Macbook.

Pro napojení k vašemu počítači není třeba žádných kabelů, protože magický trackpad můžete využívat na základě připojení přes Bluetooth. Aby vám trackpad fungovat, potřebuje zdroj energie, a ten mu tvoří 2 AA baterie. Po připojení k počítači zastupuje funkci myši, posuvného kolečka a touchpadu – vše v jednom. Dá se využít jak samostatně, tak v kombinaci s myší, ovšem doporučuje se využít kombinace.

Bojíte se, že si nebudete vědět rady s jeho využitím? Nelekejte se! Po zakoupení tohoto příslušenství vás v balení čeká mimo samotného produktu také jednoduchý návod spolu s obrázkovým popisem využitelných gest. Na výběr máte z gest pomocí jednoho, dvou, tří, ale i čtyř prstů.

Stojí-li na vašem stole počítač, který ovšem není vytvořen společností Apple, nezoufejte! Magic Trackbook je kompatibilní také s operačním systémem Windows Vista, Windows XP a Windows 7.

Máte nějaké otázky? Neváhejte a napište komentář, my se budeme snažit odpovědět na váš dotaz.

Zdroj: http://www.apple.com/magictrackpad

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 10.0/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.22_1171]
Rating: +1 (from 1 vote)
Magic Trackpad - magický pomocník, 10.0 out of 10 based on 2 ratings